TopStone - kamínkové povrchy

 

TopStone kamenný koberec, radost při každém kroku

TopStone exteriér je ideální finální variantou pro nový povrch, ale i pro obměnu či renovaci starých a uživatelsky již nevyhovujících ploch. Jedinečný vzhled tohoto povrchu zaujme na první pohled svou originalitou a umožňuje také mnohé variace a kombinace dekorů či mozaiky. S vhodnými doplňky vytvoří zajímavý, nový design.

Funkce:

 • kamínkový povrch, podlahová hmota, jinak také kamenný koberec pro finální povrchovou úpravu betonových a jiných zpevněných ploch a podlah. 
 • kamenný koberec TopStone je směsí unikátního certifikovaného pojiva EpoStone a přírodních říčních či mramorových kamínků.

Použití:

 • terasy, chodníky, balkóny, schodiště
 • vjezdy, příjezdy, garážová stání 
 • okolí bazénů
 • veřejná prostranství, bytové a průmyslové prostory
 • dekorace v zahradní architektuře

Výhody:

 • Přírodní vzhled.
 • Vysoká pevnost s dlouhou životností.
 • Propouští vodu, neklouže a je mrazuvzdorný. 
 • Snadno tvarovatelný, celistvý povrch beze spár.
 • Neobsahuje nonylfenol a rozpouštědla, po vytvrzení zdravotně nezávadný.

Rychlá a snadná realizace

Pokládka (realizace) povrchu TopStone je snadná a rychlá a u menších ploch (do 20 m2) ji zvládne každý kutil. V prvním kroku pokládky je podklad přebroušen, zbaven všech nečistot, penetrován materiálem TopFix a následně ihned může navazovat pokládka povrchu TopStone. Zrealizováno do 24 h. Povrch je pochůzí po 24 h od realizace a plně zatižitelný po 7 dnech. U větších ploch je vhodné obrátit se na odbornou realizační firmu.

Praktické výhody 

Možnost kombinovat různé barvy a typy povrchů. Lze vytvářet nejrůznější dekory, mozaiky a docílit tak jedinečnosti a originality daného povrchu. 
Povrch TopStone slouží také jako vyrovnávka (není nutno podklad v ideální rovinatosti)

Snadná údržba a úklid

Povrch se udržuje mechanickým způsobem: smetákem, škrabkou s gumovou násadou, tlakovou vodou do 40 °C, párou. V zimě za pomoci dřevěného nebo plastového hrabla s gumovou násadou, frézou (neužívat s řetězy). Chemická údržba běžnými čistícími prostředky, odolné skvrny mohou být odstraněny např. benzínem, acetonem. V zimním období mohou být použíty soli nebo roztoky solí. 

Kvalita TopStone

Povrch TopStone je výsledkem mnoha let vývoje, prošel laboratorními testy a je založen na patentované technologii pojiva (pryskyřice). Jeho kvalita spočívá v odpovídajícím váhovém podílu pojiva na metr čtvereční povrchu a přesném stanovení vydatnosti materiálu. TopStone je zkrátka unikátní a poctivé řešení. 

TopStone a zdraví 

Pojivo kamenného koberce EpoStone je zdravotně nezávadné, neobsahuje nonylfenol a je šetrné k životnímu prostředí.

 

Nástěnné kamenné koberce a epoxidové stěrky = nový moderní vzhled vašich stěn.

TopStone nabízí dvě zcela unikátní a designová řešení pro úpravu interiérových stěn. Prvním z nich jsou nové epoxidové stěrky a nátěry, které lze použít jak na podlahy, tak i na stěny. Druhým moderním řešením jsou kamenné a mramorové nástěnné koberce z řady TopStone TopWall.

Designové epoxidové nátěry

Epoxidové stěrky a nátěry jsou novým produktem z divize stavební chemie od společnosti TopStone. Tyto stěrky a nátěry se primárně aplikují na podlahy, své exkluzivní využití ale neleznou i na stěnách. Oproti podlahové stěrce disponují stěnové systémy hustší konzistencí.

Díky voděodolným vlastnostem jsou epoxidové stěrky na stěny vhodné pro ošetření stěn koupelen, sprchových koutů a wellness center. Použít je lze také na chodbách bytových domů, v moderních obývacích místnostech či v komerčních prostorách, ateliérech i showroomech.

Stěnu stačí očistit od původní výmalby, napenetrovat a ocelovým hladítkem natáhnout stěrku TopStone EP22 Thixo či produkty EP01, EP02, EP12, EP13 a EP41.

Nebojte se designové mramorové stěny

Patřičný moderní nádech obývací místnosti, ložnici nebo pracovně dodáte designovým prvkem v podobě mramorové stěny TopWall.Mramorové a kamínkové stěny TopStone se skvěle vyjímají za televizí nebo jako doplněk obývacích stěn. Stejně dobře můžete například třemi různě širokými vertikálními kamínkovými pruhy zpestřit velké nástěnné plochy.

Stěnový systém TopWall oceníte i při obkládání soklů krbů nebo kuchyňských barových zdí. Kamenná stěna TopStone vyniká čistými liniemi, vysokou estetičností a nadčasovým designem. Zároveň jsou kamínkové stěny praktické. Disponují vysokou mechanickou odolností a snadno se čistí.

Stěnový systém TopWall je k dostání s říčními oblázky  nebo mramorovými kamínky v široké paletě barevných odstínů. S barevným kontrastem kamínků a vhodně zvolené výmalbě vytvoříte moderní a přitom útulný byt.

schody příjezdy 20140829_112449 IMG_2322 TopStone_067 TopStone_073+800x600