STYRCON - sanační zateplovací systém

 

Výroba je patentově chráněna. Polystyrenové granule jsou obalené jemnou cementovou škořepinou a prostory mezi nimi vytvářejí makropórovitou (nekapilární) strukturu. Směs je homogení a díky cementovému skeletu získává nové kvalitativní vlastnosti. Tato struktura způsobuje, že STYRCON má:
      
Výbornou paropropustnost která je daná vysokou makropórovitostí v prostorách mezi granulemi polystyrenu. Nedochází tak k vlhnutí zdiva, ke vzniku plísní ani ke kapilárnímu vzlínání vody. Naopak, zdivo se vysušuje. Praktický význam je v tom, ze se můžou zateplit i starší budovy s vlhkým zdivem a nebo naopak, rychle postavené novostavby se zabudovanou vlhkostí. Výborné difuzní vlastnosti jsou dané velkou kapacitou prostoru mezi kuličkami, do kterých mohou vodní páry difuzovat.
    
- Nehořlavost způsobuje cementový skelet oddělující jednotlivé polystyrenové granule od sebe a tak zabraňuje šíření plamene. Materiál je zařazený podle ČSN EN 13501-1 jako A2 - "nehořlavý". Díky tomu může být použitý na zateplení výškových staveb bez omezení požární výškou.
    
- Rozměrová stálost je zabezpečená cementovým skeletem. Navíc vytváří se tím i tepelně-akumulační vrstva, která tlumí teplotní výkyvy atmosféry. STYRCON se díky cementu chová jako silikát, ne plast (polystyren), lehce přijímá jiné silikátové hmoty (cement, omítku, stavební lepidla ...) a má podobnou tepelnou roztažnost.


Soubory ke stažení