Sádrové stěrky a omítky

 

Sádrové omítky výrazně zkracují čas výstavby. Aplikují se v jedné vrstvě, čímž odpadají technologické přestávky na vysychání a omítané plochy jsou hotovy v jednom pracovním dni.
Oproti tradičním vápenocementovým omítkám ušetříte jejich výběrem cca 14 dnů.

Sádrové omítky jsou dokonale hladké. Nedrží se na nich prach, což ocení nejen alergici.
Hladkého povrchu se docílí hlazením, tzv. gletováním, nikoli prašným a namáhavým broušením. Hladký povrch sádrových omítek je k nerozeznání od hladkého povrchu sádrokartonových konstrukcí, proto jsou sádrové omítky i stěrky ideálním řešením pro optické sjednocení zděných a sádrokartonových konstrukcí.

Sádrové omítky regulují mikroklima v interiéru – v případě větší vlhkosti v místnostech tuto vlhkost absorbují a později ji uvolňují zpět do ovzduší. Současně tak umějí absorbovat i teplo a tím se podílejí na rovnováze teploty stěn a vnitřního prostoru.

Sádrové omítky, na rozdíl od vápenocementových, neabsorbují pigmenty barev ani následných nátěrů, proto sádrové omítky není třeba tak často malovat. Zároveň umožňují aplikovat různé malířské techniky a plastické dekorace.

Sádrové omítky jsou vhodné na většinu běžných podkladů a díky své schopnosti přenášet drobná pnutí v podkladu výrazně méně praskají.